Trasy turystyczne w Szczyrku

wokół Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku

Szlak rowerowy #6

Trasę rozpoczynamy przy CKiR Orle Gniazdo, skąd kierujemy się na niebieski szlak prowadzący do Przełęczy Siodło pod Klimczokiem.

Przejeżdżamy przez Osiedle Więzików, następnie na rozwidleniu szlaków wybieramy szlak niebieski i docieramy do Osiedla Bieniatka. Do Centrum Szczyrku zjeżdżamy ul. Szczytową, z której skręcamy w prawo w ul. Beskidzką, tym samym znajdując się na szlaku św. Jakuba. Mijamy Cmentarz Parafialny oraz zabytkowe Sanktuarium Świętego Jakuba. Na skrzyżowaniu ulic Beskidzkiej, Wczasowej i Skalistej skręcamy w prawo i niebieskim szlakiem prowadzącym ul. Wczasową docieramy do CKiR Orle Gniazdo.

Przebieg trasy: Niebieski szlak rowerowy: Orle Gniazdo – os. Więzikówka – os. Beniatka – Szczyrk Skalite – ul. Beskidzka do ul. Wczasowa (szlakiem św. Jakuba) – CKiR Orle Gniazdo

Parametry:
Poziom trudności: łatwy
Długość: 7,5 km
Przewidywany czas: 45 min.

Szlak rowerowy #7

Trasę rozpoczynamy przy CKiR Orle Gniazdo kierując się na czerwony szlak.

Trzymając się czerwonego szlaku rowerowego dojeżdżamy drogą asfaltową do Osiedla Podmagura. Mijając Osiedle Podmagura wjeżdżamy na kamienistą, leśną drogę wiodącą na zbocze Magury (1109 m n.p.m.). Następnie docieramy do schroniska PTTK Klimczok. Pozostając na czerwonym szlaku skręcamy w lewo i zjeżdżamy do Szczyrku Biłej. Na skrzyżowaniu ulic Jagodowej, Jeżynowj i Górskiej skręcamy w ul. Górską. Do CKiR Orle Gniazdo docieramy ul. Wrzosową.

Podjazd ten był finishowym odcinkiem podczas Tour de Pologne 2018 !

Przebieg trasy: Czerwony szlak rowerowy: Orle Gniazdo – os. Podmagura – Magura (1109 m n.p.m.) – schronisko PTTK Klimczok – Szczyrk Biła (skrzyż. ul. Jagodowa – ul. Jeżynowa) – skrzyżowanie ul. Górska z ul. Wrzosowa – ul. Wrzosowa (podjazd finishu Tour de Pologne 2018) – Orle Gniazdo

Parametry:
Poziom trudności: średni
Długość: 10,5 km
Przewidywany czas: 2 godz. 50 min.

Szlak rowerowy #8

Startujemy spod CKiR Orle Gniazdo i wybieramy niebieski szlak pieszy, ul. Wrzosową zjeżdżamy do skrzyżowania ulic Wrzosowej i Górskiej.

Skręcamy w lewo i na skrzyżowaniu ulic Górskiej, Myśliwskiej i Leśnej wjeżdżamy na ul. Leśną, z której niebieskim szlakiem rowerowym przez Osiedle Zapalenica docieramy do Przełęczy Siodło (pod Lanckoroną). Niebieskim szlakiem rowerowym zjeżdżamy do Centrum Szczyrku ul. Skalistą. Przejeżdżamy mostkiem i znajdujemy się na Placu św. Jakuba. Niebieskim szlakiem rowerowym prowadzącym ul. Wczasową docieramy do CKiR Orle Gniazdo.

Przebieg trasy: Orle Gniazdo – ul. Wrzosowa (szlak niebieski pieszy) – skrzyżowanie ul. Wrzosowa i ul. Górska – skrzyżowanie ul. Leśna z ul. Myśliwską i ul. Górską – ul. Leśna (niebieski szlak rowerowy) – Przełęcz Siodło (pod Lanckoroną) – zjazd niebieskim szlakiem rowerowym do ul. Skalistej – pl. Św. Jakuba – ul. Beskidzka – IT Szczyrk – ul. Wczasowa – Orle Gniazdo

Parametry:
Poziom trudności: łatwy
Długość: 6,6 km
Przewidywany czas: 1 godz. 40 min.

Copyright © 2016-2021 Mapa-Krajobrazowa.pl - All rights reserved.

Crafted with & by
MARROB Studio Interactive
[ZERA GROUP sp. z o.o.]